Polub nas na Facebooku

Ośrodek w Janowicach
Wpisany przez Derejszczaki   
Piątek, 17 Kwiecień 2009 22:36

Chrześcijański Ośrodek Dla Osób Uzależnionych Nowa Nadzieja w Janowicach Wielkich jest jednostką Kościoła Zielonoświątkowego.

Celem pobytu w ośrodku jest nauczenie się życia w trzeźwości. Ten cel osiągany jest bardzo skutecznie w oparciu o biblijne wartości. Ukończyło w nim terapię około 500 osób. Terapia trwa sześć miesięcy. Jest podzielona na cztery etapy. Każdy etap wymaga zrealizowania konkretnych celów cząstkowych, które doprowadzają do tego, że osoba kończąca ośrodek jest przygotowana do trzeźwego życia w rodzinie, odpowiedzialnego i zaangażowanego życia w społeczności.

 

Od pracowników ośrodka wymaga się bardzo wysokich kwalifikacji etyczno-moralnych. Działalność ośrodka opiera się na pasji wolontariuszy, którzy za swoją działalność nie otrzymują pieniędzy.

Na terapię przyjmowani są mężczyźni. Osoby przebywające w ośrodku muszą opłacać częściowe koszty swojego pobytu, w kwocie  450 PLN miesięcznie. Osoby, które nie posiadają żadnego dochodu mogą otrzymać z Pomocy Społecznej zasiłek celowy na pobyt w ośrodku w Janowicach.

Po ukończeniu terapii,  absolwenci, którzy nie mają mieszkania, nie mają dokąd wrócić, potrzebują więcej czasu na znalezienie pracy i przystosowanie się do życia w społeczeństwie, mogą zostać przeniesieni na etap hostelowy, który trwa do sześciu miesięcy. 

Szczegółowe informacje na internetowej stronie Ośrodka:  www.nowanadzieja.pl

Zmieniony: Sobota, 16 Marzec 2013 20:15
 
 
Reklama

Telefon Zaufania Teen Challenge ::

Ogólnopolski Chrześcijański Telefon Zaufania i Wsparcia dla osób Uzależnionych i Ich Rodzin.tel.
Wtorek, czwartek od 16:00 do 19:00
0 801 112 333