Polub nas na Facebooku

Nasza Ulica

 

Coffee House jest grupą wolontariuszy pracujących na ulicy.

Pole naszej działalności ograniczyliśmy w kwadracie ulic: Ogrodowej, Zachodniej, 6-go Sierpnia i Pogonowskiego. Nasze patrole uliczne przemierzają najczęściej ulice: Gdańską, Mielczarskiego, Próchnika, Lipową, 1-go Maja, Zieloną i Plac Barlickiego.

Obszar ten jest częścią dzielnicy Łódź-Polesie, która jest wyjątkowym w naszym mieście zagłębiem biedy. Mieszka tam najwięcej ludzi ubogich.

Przy ulicy Ogrodowej znajduje się nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe Manufaktura i powstają apartamenty dla najzamożniejszych Łodzian, co mocno kontrastuje z biedną okolicą. Ulica Zachodnia, to ważny łódzki ciąg komunikacyjny. Jest to ulica, na której można spotkać prostytutki. Na Placu Dąbrowskiego, po zamknięciu sklepów gromadzą się ludzie bezdomni i uzależnieni.

Wiele osób mieszkających w tym rejonie zostało już objętych pomocą Misji Nowa Nadzieja, gdzie otrzymują gorące posiłki, paczki żywnościowe i ubrania. Dzieci z tej okolicy uczęszczają na zajęcia Misji Dzieci Narni, gdzie prowadzone są rozmaite zajęcia plastyczne, rekreacji ruchowej, muzyczne, integracyjne itp.

Mieszkańcy o tej dzielnicy mówią, że jest to obszar, w którym pomiędzy jedną przecznicą, a drugą można o każdej porze dnia i nocy dostać darmo, na tzw. krechę, alkohol. Ale bułki nikt nie da! Podobnie jest tutaj z dostępnością narkotyków.

 

Chrześcijański streetworking

Nasza uliczna działalność (chrześcijański streetworking) polega na tym, że rozmawiamy z napotkanymi osobami. Już od pierwszego kontaktu staramy się zachęcić ich do dalszych spotkań, do tego, żeby nas odwiedzili w Coffee House. Ludzie chcą, bo czują się pozostawieni samym sobie z ich problemami. Mimo, że otrzymują rozmaitego rodzaju pomoc z różnego rodzaju instytucji pomocowych, to nikt tak na prawdę nie chciał dotrzeć do sedna ich problemu , poznać ich na prawdę, ich życia. ich problemów. Czują się szczęśliwi, że nie patrzymy na nich jak na brudasów, żuli, biedaków, żebraków, obdartusów, łachmytów. Zachęta  polega już na tym, że pokazujemy im, że szczerze chcemy poznać ich, ich życie i problemy. Posyła nas do nich Jezus i oni wiedzą, że stoi za nami coś wielkiego i potężnego. Boża obecność rozlewa się wokół. Często ludzie się otwierają i płaczą, chcą być kimś innym, mówią: "pomóż mi, nie chcę tak dłużej żyć". Wierzymy, że te słowa, choć nie są tego świadomi, jest modlitwą do naszego Ojca.

Pierwszy rok działalności naszego Coffee House jest dla nas czasem na zapoznanie się z mieszkańcami. Zapraszamy ich do naszej kawiarni lub rozmawiamy na ulicy. W sezonie zimowym zamierzamy częstować na ulicy gorącą kawą i herbatą.

 

Mapa terenu działania patroli Coffee House

 
Reklama

Telefon Zaufania Teen Challenge ::

Ogólnopolski Chrześcijański Telefon Zaufania i Wsparcia dla osób Uzależnionych i Ich Rodzin.tel.
Wtorek, czwartek od 16:00 do 19:00
0 801 112 333